0

“Wyjątkowo zimny maj”, tytułowe słowa piosenki Manaam odzwierciedlające obawy gości przybywających na Dni Sycowa 2019 zorganizowane na Stadionie Miejskim w Sycowie tym razem w niczym nie przeszkodziły – nie daliśmy za wygraną! Od sobotniego, słonecznego popołudnia 18 marca mieszkańcy Sycowa, okolic i goście z dalekich stron chętnie bawili się przy muzyce wychowanków Centrum Kultury w Sycowie oraz przy pokazie tańca cheerleaderek z Akademii Piłkarskiej Syców w ramach programu artystycznego CK. Gwiazdą wieczoru była piosenkarka rockowa Małgorzata Ostrowska. Pierwszy dzień festynowy zamknął koncert “Daj to Głośniej” oraz nocna zabawa taneczna z DJem.

Drugiego dnia, w niedzielę 19 marca, część artystyczną rozpoczął program przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sycowie oraz placówek artystycznych i CK. Następnie na scenie pojawili się wykonawcy z działających od wielu lat formacji Sycowiacy i Zawadiacy, zespół Graphite oraz gwiazda wieczoru – Natalia Szroeder. W niedzielę odbył się również finał loterii “Sycowianie dla Kultury”.

Jak co roku podczas festynu można było skorzystać z licznych atrakcji – na miejscu widzieliśmy liczne food trucki, plenerowe namioty, stoiska oraz rozświetlone nocą wesołe miasteczko, imponujące widoczną z daleka feerią świateł.

Znana od wielu lat impreza kulturalna i integracyjna, jaką są Dni Sycowa, po raz kolejny zaprezentowała szeroką ofertę rozrywkową. Sekcje wokalne i taneczne młodzieży, zespoły folklorystyczne, wspaniałe występy grupy terapii zajęciowej, rockowe brzmienia, rytmy muzyki pop, murawa stadionu do dyspozycji gości, świetna pogoda (oprócz przelotnego, niedzielnego deszczu) i dobry humor – to wszystko złożyło się na nasze bogate, plenerowe show.

 

KORWiN, Konfederacja, Akademia Patriotów. Spotkanie w Restauracji “Parkowa” w Sycowie

Wcześniejszy artykuł

Bal gimnazjalistów i ósmoklasistów SP nr 3 w Sycowie

Kolejny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Aktualności