0

Piosenki kabaretowe to nieco mniej popularna i z pewnością trudniejsza w wykonaniu, forma rozśmieszania publiczności. Nasza niby Elita podjęła jednak wyzwanie…

W minioną niedzielę scena ośrodka kultury w Międzyborzu zamieniła się w SOR. Osoby, które na co dzień piastują role urzędników czy polityków wcielili się w role pacjentów lub pracowników służby zdrowia. Dla niektórych był to debiut sceniczny.

Można było usłyszeć znane hity ostatnich lat tj. „Bałkanica”. Tym utworem artyści zaprosili publiczność do wspólnej zabawy. Później kolejno prezentowali się:

-Maria Dudziak – Przewodnicząca SM w parodii piosenki „Kulig”

– Agnieszka Kasina, Ewa Olejnik, Małgorzata Oleniecka, Joanna Praska, Aleksandra Borówka, Marta Kaszuba, Paweł Dyszlewski – pracownicy LGD w utworze do melodii zespołu Alibabki „Przeleć mnie”

– Jolanta Wojtaszek – Prezes ZMG OSP, która zaśpiewała piosenkę o pracy strażaka do melodii „Chłopcy radarowcy”

– Dariusz Maniak – burmistrz MiG Syców, który niedawno objął urząd, a już skradł serca fanek parodią piosenki „Weź nie pytaj”

– Anna Mazur – animatorka kultury śpiewająca o trudnej funkcji „Szparki Sekretarki” ordynatora oddziału 

– Małgorzata Michałowska – Skarbnik gminy Międzybórz w utworze „Wszystko czego dziś chce”

– Justyna Koziarska – dyrektor Biblioteki Publicznej śpiewająco poradziła sobie z głodem do melodii przeboju „Ludzkie gadanie”

– Małgorzata Janicka – dyrektor Przedszkola Bajka niecierpliwie wyczekująca wizyty u lekarza, gdyż „Umówiła się z nim na dziewiątą”

– Krzysztof Kraska – wiceburmistrz MiG Międzybórz, który zauroczył się w pielęgniarce o „Oczach zielonych” w znanym hicie Zenka Martyniuka

– Anna Michalczak – radca prawny wielu urzędów w roli lekarza „Alibaby” (obcokrajowca, który próbuje odnaleźć się w polskiej służbie zdrowia)

– Jarosław Głowacki – burmistrz MiG Międzybórz wcielający się w rolę JAROSŁAWA wyznając „Miłość na oddziale”

– Anna Rospondek – animatorka kultury z Kociny opętana pacjentka pilnująca „Swojego kawałka podłogi” 

– Waldemar Grzędziak – dyrektor PUP opisujący jak wygląda los schorowanego pacjenta w utworze „Dziś prawdziwych…”

– Jolanta Michałek – dyrektor ZSP w Międzyborzu pokazała, że „O nią nie trzeba się martwić” (sama układając tekst to tego numeru)

– Katarzyna Drabczyńska – dyrektor M-GOK jako salowa Gienia wielokrotnie rozśmieszyła publiczność do łez, a w utworze „Kolorowe jarmarki” wymieniła swoje niezliczone dolegliwości 

– Robert Fryt – wójt gminy Dziadowa Kłoda w duecie z Ireną Pudłowską – muzyczną duszą – wyśpiewali o swoich uczuciach do melodii „Opowiadaj mi tak” Z. Wodeckiego

W przerwach między utworami oczy widzów zwrócone były na lożę. Pogawędki pomiędzy pacjentem (Pawłem Adamczykiem), a lekarzem (Filipem Florczakiem), bazujące na tekstach Romana Ćwiękały, były wprowadzeniem do kolejnego występu.

Finałowym numerem była „Matura” Czerwonych Gitar odśpiewana przez wszystkich uczestników kabaretowego show.

Publiczność nagrodziła wykonawców owacją na stojąco. Kto wie…? Może te owacje staną się przepustką do międzynarodowej kariery.

Gorące podziękowania dla: Ireny Pudłowskiej za aranżacje muzyczne i teksty piosenek; Mateusza Chwalisza i Dominika Walasika za akustykę i światła; Kuby Zapolnego za przygrywanie podczas występów; NZOZ Międzybórz (Maria Berus i Elżbieta Walczak-Pawłowska), Niny Walotki, Małgosi Biedy, DPS Kobyla Góra, Adama Dąbrowskiego za wypożyczenie rekwizytów; Marka Wojtczaka za służbę ratowniczą i dla ratowanego Franciszka Fąki.  

 

 

IV kolejka turnieju Sycówka Cup za nami

Wcześniejszy artykuł

Koniec rundy zasadniczej turnieju Sycówka Cup. Już w najbliższą niedzielę finały!

Kolejny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Aktualności