0

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

Parafia pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie

Eucharystia jest wspaniałą i niepojętą tajemnicą. Wobec niej możemy stanąć bezradni, jak uczniowie, którzy ujrzeli przemienionego i chwalebnego Jezusa. Musimy sobie uświadomić, że Eucharystia jest znakiem i zadatkiem naszego uczestnictwa w życiu wiecznym. Ta świadomość winna nas skłaniać do przemiany życia, aby godnie kroczyć na spotkanie z Panem. Powinno to być dla nas szczególnie ważne właśnie teraz, w Okresie Wielkiego Postu, kiedy brzmi jeszcze w naszych uszach wezwanie Jezusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
1) II Niedziela Wlk. Postu jest już tradycyjnie niedzielą „ Ad Gentes ”
czyli dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Misjonarze proszą nas w dzisiejszą niedzielę – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski –
o misyjną jałmużnę, zbieraną przed kościołami w całym kraju na rzecz Dzieła
Pomocy „ Ad Gentes ”.Zebrane dzisiaj przed kościołem ofiary mają pomóc
misjonarzom realizować dzieła ewangelizacyjne i humanitarne.
Dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę (z racji II niedzieli miesiąca)
na potrzeby remontowe w naszej parafii.
2) We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, głównego patrona naszej, kaliskiej diecezji. Jednak już dzisiaj przeżywać będziemy odpust ku czci Św. Józefa w Działoszy. Suma odpustowa zostanie odprawiona o g.12.00.
Msze św. z racji Uroczystości we wtorek będą odprawione:
– w Sycowieo g.6.30,7.00,dodatkowa Msza św.o g.9.00 oraz o g.18.00
– na filiach: w Działoszy i Ślizowie o g.17.00.
3) Przeżywamy Wielki Post. Jest to czas wyrzeczeń, umartwień i postanowień, czas rozważania męki i śmierci Jezusa,czas szczególnej jałmużny,postu i modlitwy.
4) W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa
wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową:
W Sycowie

o g.16.30 z dziećmi i młodzieżą szkolną
o g.17.30 ze starszymi
o g.19.30 z młodzieżą starszą, przyg. się do bierzmowania, studiującą i pracującą oraz pielgrzymami

W Ślizowie o g.17.00

W Działoszy o g.17.00
Natomiast w każdą wielkopostną niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas
Gorzkich Żali:
W Sycowie o g.17.15
W Ślizowie o g.10.00
W Działoszy o g.11.00
5) W Wielkim Poście składamy ofiary na daninę diecezjalną w połączeniu
z daniną parafialną. Są przygotowane koperty, które można zabierać ze stolika
w kościele,a także u ministrantów i w zakrystii. Prosimy, by te koperty zabierali tylko dorośli. Na kopercie prosimy wpisać dane dotyczące ofiarodawcy i składanych ofiar. Informacje te będziemy wtedy mogli nanieść na kartotekę kolędową. Koperty te składamy wraz ze składką podczas niedzielnych Mszy św. zasadniczo w Wlk. Poście. Ofiary są dobrowolne, a więc składamy je według możliwości, ale przypominamy, dotyczą wszystkich rodzin w naszej parafii. Prosimy o zrozumienie tych zobowiązań postnych wobec diecezji i parafii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy już daninę złożyli.
6) W tym tygodniu odbywać się będą rekolekcje szkolne:
Rekolekcje dla Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbędą się od jutra (od poniedziałku do środy) (od 18 – 20 marca)
Przeprowadzi rekolekcje ks. Daniel Podulka – Salezjanin, Prob. z Bukownicy.
Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum odbędą się
również w tym tygodniu od środy do piątku ( od 20 – 22 marca )
Przeprowadzi rekolekcje również ks.Daniel Podkula. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia.
7) Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii już
w następnym tygodniu od 26 do 30 marca ( od wtorku do soboty )
w domu katechetycznym o godz.19.00.Zapisy na I spotkaniu.
Poradnia Przedmałżeńska czynna w I i ostatni czwartek miesiąca o g.17.00
także na wikarówce.
8) Kapłani z sąsiedniej parafii – MB Częstochowskiej,serdecznie zapraszają
młodzież i chętnych na spotkanie w związku z przygotowaniem Misterium Męki Pańskiej ulicami Sycowa w najbliższy piątek o g.19.15 w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Spotkanie odbędzie się w kościele.
9) Już w najbliższą sobotę 23 marca,rozpoczniemy wielkanocną edycję akcji
„Dzielmy się chlebem”. Wolontariusze rozwiozą skrzynie do sklepów naszej parafii, do których będzie można składać produkty żywnościowe. Z uzbieranych produktów przygotujemy paczki dla seniorów oraz potrzebujących rodzin, które nie mogą korzystać z dotacji państwowych. Akcja zakończy się w Wielki Czwartek. Zachęcamy do hojnego wspierania tego dzieła charytatywnego.
10) Na terenie naszej parafii przeprowadzana będzie również znana nam z ub. roku Akcja charytatywna ” Paczka dla Seniora “ przeznaczona dla potrzebujących osób starszych: ubogich, samotnych i chorych, którym ciężko jest zakupić produkty na święta. W bocznym ołtarzu po prawej stronie od wejścia do kościoła ( od 30 do 31 marca czyli za dwa tygodnie w sobotę i niedzielę ), po każdej Mszy św. będzie stał koszyczek, w którym będą się znajdować jajeczka z imionami osób. Osoby chętne mogą po każdej Mszy św. zabrać takie jajeczko i zrobić dla wybranej osoby w potrzebie prezent na święta. W paczce mogą się znajdować słodycze,produkty spożywcze lub przedmioty codziennego użytku.Przygotowane ” paczki ” prosimy przynosić w niedzielę 7 kwietnia,czyli za trzy tygodnie do salki katechetycznej.
11) Jest także do nabycia parafialna gazetka ” Jezus żyje “.
12) W przyszłą niedzielę tj. 24 marca przed kościołem odbędzie się kiermasz prac wielkanocnych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sycowie. Cały dochód uzyskany podczas kiermaszu przeznaczony będzie na integrację społeczną i organizację Śniadania Wielkanocnego
dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sycowie. Prowadzący
Warsztaty serdecznie zapraszają do zakupów,ponieważ prace wykonane rękoma osób z niepełnosprawnością mają szczególny urok.

Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Sycowie

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i pomogli w zorganizowaniu i przeżyciu rekolekcji wielkopostnych. W imieniu Ks. profesora Waldemara Cisło dziękujemy za ofiary przeznaczone na ratowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Zebraliśmy z ofiar i sprzedaży książek blisko 17 tys. zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.15. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00. Apelujemy do rodziców, by zachęcali dzieci i młodzież do udziału w Drodze Krzyżowej.
 3. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa. Zachęcamy do udziału we Mszach św. o godz. 8.00 i 18.30 i modlitwy w intencji naszej diecezji, parafii, w intencji rodzin a szczególnie wszystkich mężczyzn.
 4. W związku z przygotowaniem Misterium Męki Pańskiej ulicami Sycowa zapraszamy chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu na spotkanie w najbliższy piątek o g.19.15.
 5. W Niedzielę Palmową odbędzie się konkurs z nagrodami na największą palmę. Zachęcamy do udziału dzieci i młodzież. Warto już pomyśleć o przygotowaniu palmy.
 6. W najbliższą sobotę zapraszamy na Modlitewne Czuwanie Wielkopostne Poznać Cię – oto wszystko, czego chcę, które wraz z ks. Pawłem Gomółką poprowadzi zespół Gloria Domine. Początek czuwania o godz. 20.00. Na zakończenie Eucharystia o godz. 22.00.
 7. Dziś od ministrantów przy wyjściu z kościoła, albo ze stolika w ciągu tygodnia, można zabrać koperty na DOBROWOLNĄ DANINĘ KOŚCIELNĄ. Wzorem lat ubiegłych uprzejmie prosimy o złożenie – w miarę możliwości – takiej ofiary, która zostanie przeznaczona na pokrycie obowiązkowych opłat wobec Diecezji. Pozostałą z tej zbiórki kwotę w całości przeznaczymy na inwestycje parafialne. Koperty z ofiarami prosimy wrzucać do skrzyni przy filarze albo przekazać w zakrystii. Za zrozumienie tej sprawy serdecznie dziękujemy.
 8. Za tydzień Grupa Charytatywna po Mszach św. będzie zbierała ofiary do puszek, które pomogą w zrobieniu paczek wielkanocnych dla najbardziej potrzebujących. Będzie też można nabyć czekoladowe baranki do święconki. Dochód ze sprzedaży będzie również przeznaczony na dzieła Caritas.
 9. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się Parafii św. Ap. Piotra i Pawła od 26 do 30 marca. Natomiast Poradnia Przedmałżeńska jest czynna w pierwsze i ostatnie czwartki miesiąca o g. 17. 00 w domu katechetycznym.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedzielę.
 11. We wtorek o godz. 15.00 odbędzie się pogrzeb + Ryszardy Kowalczyk. Wieczny odpoczynek…

 

 

Rap w szczytnym celu. Polska Wersja i Syców zagrali dla Hani Próby!

Wcześniejszy artykuł

Rekordowa frekwencja na wyborach do Zarządu Osiedla nr 2 w Sycowie

Kolejny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Aktualności