0

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 24.03.2019 r.

Parafia pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie

1) Dobiegamy połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach:
Droga Krzyżowa w każdy piątek:
– W Sycowie o g.16.30 dla dzieci i młodzieży szkolnej
– o g.17.30 dla starszych
– o g.19.30 dla młodzieży starszej, przyg. się do bierzmowania, studiującej i pracującej oraz pielgrzymami
– W Ślizowie o g.17.00 Msza św. i Droga Krzyżowa
– W Działoszy o g.17.00 Msza św. i Droga Krzyżowa
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę;
– W Sycowie o g.17.15
– W Ślizowie przed Mszd św.o g.10.00
– W Działoszy przed Mszą św.o g.11.00
2) Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad życiem i postępowaniem. Niech nasze rodziny w tym Wlk. Poście będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.
3) W Wielkim Poście składamy ofiary na daninę diecezjalną i parafialną
Przygotowane koperty można zabierać ze stolika w kościele,są też dostępne
u ministrantów i w zakrystii. Prosimy na kopercie wpisać dane dotyczące
ofiarodawcy i składanych ofiar. Koperty te składamy wtedy wraz ze składką
podczas niedzielnych Mszy św. zasadniczo w Wlk. Poście. Ofiary są dobrowolne, a więc składamy je według możliwości, ale przypominamy, dotyczą wszystkich rodzin w naszej parafii. Prosimy o zrozumienie tych zobowiązań postnych wobec diecezji i parafii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy już daninę złożyli. W tym momencie pragniemy, w imieniu misjonarzy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na misje „ Ad gentes ”.
4) We wtorek od g. 9.00 będzie gruntowne sprzątanie kościoła. Bardzo, prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni.
5) W poniedziałek obchodzić będziemy święto Zwiastowania Pańskiego.
Msze św.w tym dniu:
– w Sycowie:o g.6.30,7.00,9.00 i 18.00
– w Ślizowie o g.17.00
– w Działoszy o g.17.00
6) W święto Zwiastowania Pańskiego przypada XXVII rocz. ustanowienia diecezji kaliskiej. Podczas wieczornej Mszy św.jutro odśpiewamy uroczyste ” Te Deum “.
7) W tym tygodniu ( w środę,czwartek i piątek ) odbędą się rekolekcje szkolne: dla dzieci w Działoszy – przeprowadzi je nasz wikariusz ks. Szymon Cierpik.
8) Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii
już w tym tygodniu od 26 do 30 marca ( od wtorku do soboty ) w domu
katechetycznym o godz.19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
9) Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać u Siostry Elżbiety
w zakrystii.Wszystkim,którzy swoją ofiarą włączą się w ukwiecenie
tegorocznego Grobu Pańskiego składamy „ Bóg zapłać ”.
10) Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii codziennie:
od poniedziałku do piątku od g.15.00,w soboty i niedziele od g.17.00.
11) Wczoraj rozpoczęła się w naszej parafii wielkanocna akcja
„Dzielmy się chlebem”. Do sklepów zostały rozwiezione oznaczone kosze,
do których można już składać produkty żywnościowe. Natomiast w sklepach mięsnych zostały ustawione puszki,do których można wrzucać ofiary pieniężne,za które zostaną w tych sklepach zakupione wędliny. Mamy nadzieję kochani, że tak jak co roku zechcecie podzielić się z ludźmi ubogimi z naszej wspólnoty parafialnej produktami żywnościowymi, aby również i oni mogli
zasiąść do stołu wielkanocnego i cieszyć się ze zmartwychwstania Chrystusa.
W zakrystii, tak, jak poprzednie lata, tradycyjnie można u S. Elżbiety
składać ofiary, które będą przeznaczone w całości na wykupienie drugiego
śniadania dla dzieci i młodzieży pochodzących z najuboższych rodzin.
12) Na terenie naszej parafii przeprowadzana będzie również znana nam
Akcja charytatywna ” Paczka dla Seniora “ przeznaczona dla potrzebujących osób starszych: ubogich, samotnych i chorych, którym ciężko jest zakupić produkty na święta. W bocznym ołtarzu po prawej stronie od wejścia do kościoła (od 30 do 31 marca czyli za tydzień w sobotę i niedzielę), po każdej Mszy św. będzie stał koszyczek, w którym będą się znajdować jajeczka z imionami osób. Osoby chętne mogą po każdej Mszy św. zabrać takie jajeczko i zrobić dla wybranej osoby w potrzebie prezent na święta.
W paczce mogą się znajdować słodycze,produkty spożywcze lub przedmioty
codziennego użytku. Przygotowane “paczki” prosimy przynieść w niedzielę
7 kwietnia, czyli za dwa tygodnie do salki katechetycznej.
13) Przed kościołem u ministrantów oraz w zakrystii można nabyć nowy numer czasopisma „ Opiekun ” a w nim: Spotkania ” W ogromnym Kazachstanie “; ” Zapatrzeni w Józefa “; ” Wywalcz komuś życie “; Cuda zdarzają się każdego dnia i artykuł pt. ” Ufać kiedy są i nie ma cudów “; II część rekolekcji zatytułowana „ Pochwała twórczości ”; Jest wielkopostny artykuł ” Gorzkie Żale przybywajcie “oraz wiele treści wielkopostnych i informacji dotyczących jak zawsze Kościoła Powszechnego i Diecezjalnego.
Jest do nabycia w zakrystii i przed kościołem nasze parafialne czasopismo
„ Jezus żyje “.
14) Dzisiaj przed kościołem odbywa się kiermasz prac wielkanocnych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sycowie. Cały dochód uzyskany podczas kiermaszu przeznaczony będzie na integrację społeczną i organizację Śniadania Wielkanocnego dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sycowie. Prowadzący Warsztaty serdecznie zapraszają do zakupów, ponieważ prace wykonane rękoma osób z niepełnosprawnością mają szczególny urok.
15) Kapłani z sąsiedniej parafii – MB Częstochowskiej, serdecznie zapraszają
młodzież i chętnych na spotkanie w związku z przygotowaniem Misterium Męki Pańskiej ulicami Sycowa w najbliższy piątek o g.19.15 w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej.Spotkanie odbędzie się w kościele.

Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Sycowie
  1. Grupa charytatywna rozpoczyna dziś Wielkanocną Akcję Pomocy. Po Mszach św. odbędzie się przed kościołem zbiórka ofiar. W sklepach na terenie naszej parafii wyłożone są skarbonki Caritas. Pod chórem sprzedawane są wielkanocne baranki w cenie 6 zł. Można też przynosić żywność i składać do kosza wyłożonego pod chórem. Dochód z całej akcji przeznaczony będzie na zrobienie paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących. Za wszelka pomoc serdecznie dziękujemy!
  2. W poniedziałek 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 17.30 i 18.30. Jest to Dzień Świętości Życia. Będziemy się modlić, by każdy człowiek był szanowany od poczęcia, przez całe życie aż do śmierci. W czasie Mszy św. przypomnimy o darze Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.15. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00. Apelujemy do rodziców, by zachęcali dzieci i młodzież do udziału w Drodze Krzyżowej. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek również na Mszę św. o godz. 18.30.
  4. W związku z przygotowaniem Misterium Męki Pańskiej ulicami Sycowa zapraszamy chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu na spotkanie w najbliższy piątek o g.19.15.
  5. W Niedzielę Palmową odbędzie się konkurs z nagrodami na największą palmę. Zachęcamy do udziału dzieci i młodzież. Warto już pomyśleć o przygotowaniu palmy.
  6. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są koperty na DOBROWOLNĄ DANINĘ KOŚCIELNĄ. Wzorem lat ubiegłych uprzejmie prosimy o złożenie – w miarę możliwości – takiej ofiary, która zostanie przeznaczona na pokrycie obowiązkowych opłat wobec Diecezji. Pozostałą z tej zbiórki kwotę w całości przeznaczymy na inwestycje parafialne. Koperty z ofiarami prosimy wrzucać do skrzyni przy filarze albo przekazać w zakrystii. Serdecznie dziękujemy.
  7. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się Parafii św. Ap. Piotra i Pawła od 26 do 30 marca. Natomiast Poradnia Przedmałżeńska jest czynna w pierwsze i ostatnie czwartki miesiąca o g. 17. 00 w domu katechetycznym.
  8. Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas w Sycowie zaprasza  na kiermasz prac wielkanocnych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 31 marca. Prace prezentowane na kiermaszu wykonane są przez osoby z niepełnosprawnością, dlatego też mają szczególne znaczenie. Środki uzyskane z kiermaszu przeznaczone będą na integracje społeczną uczestników oraz na wycieczkę do Sarbinowa, która odbędzie się w maju. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i NiedzielęOpiekun z intencjami mszalnymi.
  10. Pożegnaliśmy w minionym tygodniu: + Ryszardę Kowalczyk, +Alinę Podgórską, +Lucynę Jadanowską. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Pożar w centrum Sycowa. Były starosta w szpitalu

Poprzedni artykuł

Beata Kempa kandydatką do Parlamentu Europejskiego

Następny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Aktualności