0

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 31.03.2019 r.

Parafia pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany
serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach.
W piątek Droga Krzyżowa:
W Sycowie o g.16.30 dla dzieci i młodzieży szkolnej
o g.17.30 dla starszych
o g.19.30 dla młodzieży starszej, przygotowującej się do przyjęcia sakr. bierz., studiującej i pracującej oraz pielgrzymów.
W Działoszy o g.17.00 Msza św. i Droga Krzyżowa
W Ślizowie o g.17.00 Msza św. i Droga Krzyżowa

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę;
W Sycowie o g.17.15
W Ślizowie przed Mszą św.o g.10.00
W Działoszy przed Mszą św.o g.11.00
2) W Wielkim Poście składamy ofiary na daninę diecezjalną i parafialną.
Przygotowane koperty można zabierać ze stolika w kościele, a także mają ministranci przed kościołem oraz są w zakrystii. Prosimy na kopercie wpisać dane dotyczące ofiarodawcy i składanych ofiar. Koperty te składamy wtedy wraz ze składką podczas niedzielnych Mszy św. zasadniczo w Wlk. Poście. Ofiary są dobrowolne, a więc składamy je według możliwości, ale przypominamy, dotyczą wszystkich rodzin w naszej parafii. Prosimy o zrozumienie tych zobowiązań postnych wobec diecezji i parafii.
Dziękujemy tym rodzinom, które już w tym Wielkim Poście ofiary złożyły.
3) Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać u Siostry Elżbiety
w zakrystii. Wszystkim, którzy swoją ofiarą włączą się w ukwiecenie tegorocznego Grobu Pańskiego składamy „ Bóg zapłać ”.
4) W czwartek nie będzie spotkania z młodzieżą kl.III gimnazjum i kl.VIII
przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Najbliższe spotkanie odbędzie za dwa tygodnie w sobotę rekolekcyjną, po wieczornej Mszy św. Obecność młodzieży obowiązkowa.
5) Uwaga rodzice dzieci komunijnych!!!
W najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich rodziców dzieci I komunijnych
na Mszę św. z nauką o g.19.00. Przed Mszą św.będzie okazja do spowiedzi św.
6) W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
Spowiadać będziemy:
– w Sycowie – w czwartek od g.16.30 do g.18.00 i przed każdą Mszą św.
– w piątek od g.15.30 do g.18.00 i przed każdą Mszą św.
– w Św.Marku – w przyszłą niedzielę od g.8.30
Natomiast spowiedź św. już przedświąteczna w Ślizowie i Działoszy będzie miała miejsce w najbliższą sobotę – 6 kwietnia od g.19.00 do g.19.30. Z tej racji nie będzie spowiedzi św. jutro w Ślizowie oraz w Działoszy we wtorek.
7) Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży szkolnej o g.16.30
wraz z nabożeństwem Drogi Krzyżowej.
8) Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w piątek, w kościele, po nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dzieci. Na spotkanie zaprasza ks.Przemysław – opiekun ministrantów.
9) Jako duszpasterze pragniemy, aby liturgia Mszy Świętej była piękna. Dlatego też zależy nam na dzieciach, które wzbogacają swoim śpiewem Mszę dziecięcą w niedziele o g.11.30. Zachęcamy zatem wszystkie te dzieci, które Pan Bóg obdarował pięknym głosem o włączenie się w działalność chórku dziecięcego.
10) Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca. O g.7.00 będzie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy całego świata oraz zmiana tajemnic żywego różańca.
11) W najbliższą sobotę nie będzie objazdu chorych, ponieważ będzie w sobotę
przed Niedzielą Palmową,czyli za dwa tygodnie.
12) W najbliższą sobotę o g.15.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa na Św. Marek prowadzona przez Grupę AA z Sycowa. Rozpoczęcie drogi Krzyżowej
sprzed dzwonnicy. Po Drodze Krzyżowej zostanie na Św. Marku odprawiona Msza św.
13) W tym tygodniu odbył się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Następny kurs w naszej parafii będzie w czerwcu, o czym w swoim czasie przypomnimy.
14) Tydzień temu rozpoczęła się wielkanocna edycja akcji „Dzielmy się chlebem”. Wolontariusze rozwieźli skrzynie do sklepów naszej parafii, do których można składać produkty żywnościowe. Z uzbieranych produktów przygotujemy paczki dla seniorów oraz potrzebujących rodzin, które nie mogą korzystać z dotacji państwowych. Akcja zakończy się w Wielki Czwartek.
Zachęcamy do hojnego wspierania tego dzieła charytatywnego.
15) Na terenie naszej parafii przeprowadzana jest również znana nam z adwentu Akcja Charytatywna ” Paczka dla Seniora “ przeznaczona dla potrzebujących osób starszych: ubogich, samotnych i chorych, którym ciężko jest zakupić produkty na święta.W bocznym ołtarzu po prawej stronie od wejścia do kościoła ( od wczoraj oraz dzisiaj – przez całą niedzielę ), po każdej Mszy św. można podejść do koszyczka, w którym się znajdują jajeczka z imionami osób. Osoby chętne mogą po każdej Mszy św. zabrać takie jajeczko i zrobić dla wybranej osoby w potrzebie prezent na święta. W paczce mogą się znajdować słodycze, produkty spożywcze lub przedmioty codziennego użytku. Przygotowane ” paczki ” prosimy przynosić w przyszłą niedzielę 7 kwietnia,do salki katechetycznej.
16) Jest do nabycia także nasze parafialne czasopismo „ Jezus żyje “.
17) Na Górze Krzyża Jubileuszowego, jak co roku organizowane jest spotkanie
z młodzieżą naszej diecezji. Odbędzie się ono w Niedzielę Palmową – 14 kwietnia o g.15.00. Wyjazd autokarem spod naszego kościoła będzie o g.14.00.
Zapisy u ks. Tomka. Zapraszamy młodzież i nie tylko.
18) Kapłani z sąsiedniej parafii – MB Częstochowskiej, serdecznie zapraszają
młodzież i chętnych na spotkanie w związku z przygotowaniem Misterium Męki Pańskiej ulicami Sycowa w najbliższy piątek o g.19.15 w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Spotkanie odbędzie się w kościele.

Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Sycowie
 1. Grupa charytatywna kontynuuje Wielkanocną Akcję Pomocy. W sklepach na terenie naszej parafii wyłożone są skarbonki Caritas. Pod chórem sprzedawane są wielkanocne baranki w cenie 6 zł. Prosimy, by przynosić żywność i składać do kosza wyłożonego pod chórem. Można zabrać tytkę charytatywną. Dochód z całej akcji przeznaczony będzie na zrobienie paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących. Za wszelka pomoc serdecznie dziękujemy!
 2. Dziś przed kościołem Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas w Sycowie zaprasza na kiermasz prac wielkanocnych. Prace prezentowane na kiermaszu wykonane są przez osoby z niepełnosprawnością, dlatego też mają szczególne znaczenie. Środki uzyskane z kiermaszu przeznaczone będą na integracje społeczną uczestników oraz na wycieczkę do Sarbinowa, która odbędzie się w maju. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.
 3. We wtorek 2 kwietnia przypada 14. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo do św. Jana Pawła II i uczczenie relikwii.
 4. W I środę miesiąca Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.30.
 5. W I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i nowych powołań o godz. 16.30.
 6. W I piątek miesiąca o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. do godz. 17.20. O 17.30 Msza św. O godz. 18.00. Droga Krzyżowa, po niej Msza św. i adoracja oraz spowiedź św. do godz. 20.00.
 7. W I sobotę miesiąca Po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Od kwietnia Msze św. wieczorne w sobotę o godz. 18.30.
 8. W najbliższą sobotę 6 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa na Święty Marek w intencji trzeźwości i osób uzależnionych. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła.
 9. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.15.
 10. Spotkanie biorących udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta w Niedzielę Palmową odbędzie  w najbliższy piątek o godz. 20.00.
 11. Przypominamy: w Niedzielę Palmową odbędzie się konkurs z nagrodami na największą palmę.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na daninę diecezjalną, parafialną i kwiaty do Grobu Pańskiego. Koperty wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedzielę.
 14. W poniedziałek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Sabiny Galińskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Beata Kempa kandydatką do Parlamentu Europejskiego

Wcześniejszy artykuł

Sycowianki realizują projekt w ramach XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Kolejny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Aktualności