0

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 07.04.2019 r.

Parafia pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie

1) W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, a więc – dzień fatimski. Nabożeństwo fatimskie zostanie odprawione w sobotę o g.17.15, przed wieczorną Mszą św.. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2) Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do dziś towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.
3) Pielgrzymka maturzystów odbędzie się w najbliższą środę – 10 kwietnia. Wyjazd o g.16.00 sprzed budynku liceum.
4) Droga Krzyżowa – w każdy piątek:
W Sycowie o g.16.30 dla dzieci i młodzieży szkolnej
o g.17.30 dla starszych
o g.19.30 dla młodzieży starszej, dla tej która przyjęła sakr. bierz. dla studiującej i pracującej oraz dla pielgrzymów, będzie też okazja do spowiedzi św.i o g.20.00 Msza św.. Natomiast w każdą wielkopostną niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas
Gorzkich Żali:
W Sycowie o g.17.15
W Ślizowie przed Mszą św.o g.10.00
W Działoszy przed Mszą św.o g.11.00
5) Uwaga !!! Świąteczny objazd chorych będzie w najbliższą sobotę od g.9.00.

6) W sobotę na wieczorną Mszę św.o g.18.00 i po Mszy św.na naukę zapraszamy młodzież z całej naszej parafii, studiującą, pracującą, uczęszczającą do gimnazjum lub szkół średnich czy zawodowych, a nade wszystko młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ta katecheza zostanie przeprowadzona przez Ojca rekolekcjonistę w ramach rekolekcji parafialnych, podczas nauki
stanowej dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież z całej naszej parafii.
Po nauce Ojca rekolekcjonisty będzie próba dla młodzieży przed bierzmowaniem. Niech nikogo nie zabraknie !!!
7) Przyszła niedziela – to II niedziela miesiąca. W czasie Mszy św. będą tradycyjnie zbierane ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła (w tych najbliższych miesiącach jeszcze na zapłatę piety naszego kościoła oraz na zapłacenie ostatecznie zakończonych prac parkanu przy naszej świątyni).
8) Przyszła niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową.
Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.Podczas Mszy św. poświęcimy gałązki wierzbowe i inne „ palmy ”, które będą przypominały jerozolimskie gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Poświęcenie gałązek palmowych nastąpi na każdej Mszy św., poczynając od Mszy św. wieczornej w sobotę. Natomiast w niedzielę na g.11.30 zapraszamy wszystkie dzieci ze wszystkich szkół i z całej parafii. Zbierzemy się o g.11.15 przy krzyżu misyjnym przed kościołem.Tam będzie poświęcenie palm i w uroczystej procesji wejdziemy do naszej świątyni by uczestniczyć we Mszy św..
9) W tym duchu pragniemy też przeżywać rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy już w najbliższą sobotę:
10) Za tydzień, w Niedzielę Palmową, organizujemy wyjazd młodzieży na Górę Krzyża Jubileuszowego koło Kobylej Góry, w ramach Diecezjalnego Dnia Młodzieży. Uroczystości rozpoczną się o g.15.00. Wyjazd autokarem sprzed naszego kościoła będzie o g.14.00. Zapisy u ks. Tomka. Zapraszamy młodzież i nie tylko. Zapraszamy i zachęcamy do wyjazdu uczniów gimnazjum, szkół średnich, w sposób szczególny kandydatów do bierzmowania.
11) W tym roku, w przyszłą niedzielę (Niedzielę Palmową) o g.19.00 odbędziemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. (W tym roku wyruszymy z kościoła pw. MB Częstochowskiej, a zakończenie
nastąpi przy naszym kościele Św. Ap. Piotra i Pawła). Droga Krzyżowa będzie połączona z inscenizacją Męki Pańskiej. Zabieramy ze sobą świece.
12) Przypominamy o wielkanocnej akcji „Dzielmy się chlebem”.
13) Na terenie naszej parafii przeprowadzana jest również Akcja Charytatywna
” Paczka dla Seniora “.Przygotowane ” paczki ” składamy dzisiaj na salce
katechetycznej.
14) Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać u Siostry Elżbiety
w zakrystii. Także u Siostry można składać ofiary na drugie śniadanie dla dzieci. Wszystkim, którzy je złożą „Bóg zapłać”.
15) Następny kurs przedmałżeński w naszej parafii będzie w czerwcu,
o czym w swoim czasie przypomnimy.
16) Przed kościołem jest do nabycia czasopismo „ Opiekun ” a w nim bardzo
ciekawe artykuły. Wśród nich – ” Przebaczająca miłość w konfesjonale “;
Jest artykuł o polskich pieśniach pasyjnych,w których możemy zobaczyć ostatnie 12 godzin życia Jezusa; – ” Mąż mocnej i żywej wiary “; – ” Jak Józef i Bóg wybrali tę samą kobietę “; – Ciąg dalszy Wielkopostnych Rekolekcji
” Pochwała świętości ” oraz jak zawsze kalendarium najważniejszych wydarzeń.
17) Jest do nabycia także nasze parafialne czasopismo „ Jezus żyje “.
18) Pragniemy jak najserdeczniej podziękować firmie Pana Wiesława Kowalczyka, konserwatora dzieł sztuki z Dziadowej Kłody,za kolejną pracę konserwatorską w bocznym ołtarzu przy zabytkowej piecie,która już wróciła po renowacji do naszej świątyni. Jej uroczyste odsłonięcie i poświęcenie przez Ojca Rekolekcjonistę – Ojca Miłosza, nastapi w przyszłą,Palmową Niedzielę podczas Mszy św.o g.9.00. Dziękujemy wszystkim,którzy w jakikolwiek sposób służą swoją pomocą, a nade wszystko ofiarodawcom potrzeb parafialnych,szczególnie zbiórek w II niedziele miesiąca i daniny, bo z tych środków najwięcej udaje się nam zrobić.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w Sycowie w Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła
Rekolekcje wielkopostne przeprowadzi
Ojciec Miłosz – Franciszkanin z Katowic
Duszpasterz Akademicki
„ Autorytet Trójcy Przenajświętszej ”
Sobota – g.18.00 – Msza św.i nauka na rozpoczęcie rekolekcji
– Po Mszy św.nauka stanowa dla młodzieży
Niedziela Palmowa – g.7.00,9.00,10.15,11.30 i 18.00
– Msze św.z naukami dla wszystkich
– g.17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (ks.wikary)
Wlk.Poniedziałek – g.9.00 – Msza św.z nauką dla wszystkich
– g.18.00 – Msza św.z nauką dla wszystkich
– Po Mszy św.nauka stanowa dla niewiast
Wlk.Wtorek – g.9.00 – Msza św.z nauką dla wszystkich
– g.18.00 – Msza św.z nauką dla wszystkich
– Po Mszy św.nauka stanowa dla mężczyzn
Wlk.Środa – g.9.00 – Msza św.z nauką dla chorych,cierpiących
i starszych z namaszczeniem
i błogosławieństwem na zak.rekolekcji
– g.18.00 – Msza św.z nauką dla wszystkich
i błogosławieństwem na zak.rekolekcji
Spowiedź rekolekcyjna we Wlk.Wtorek i w Wlk.Środę:
 we Wlk.Wtorek od g.14.30 – 18.00 z przerwą od g.16.00 – 16.30
 w Wlk.Środę od g.8.00 – 12.00 z przerwą od g.10.00 – 10.30.
od g.14.30 – 18.00 z przerwą od g.16.00 – 16.30
oraz od g.19.30 – 21.00!!!

Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Sycowie
 1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zasłaniamy krzyże w naszych kościołach, aby w uroczysty sposób odsłonić je podczas Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 2.  Grupa charytatywna kontynuuje Wielkanocną Akcję Pomocy. W sklepach na terenie naszej parafii wyłożone są skarbonki Caritas. Pod chórem sprzedawane są wielkanocne baranki w cenie 6 zł. Prosimy, by przynosić żywność i składać do kosza wyłożonego pod chórem. Dochód z całej akcji przeznaczony będzie na zrobienie paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących.
 3. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.15. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00.
 4. Przypominamy, że Msza św. w sobotę od kwietnia odprawiana jest o godz. 18.30.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na daninę diecezjalną, parafialną i kwiaty do Grobu Pańskiego. Koperty wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na fundusz inwestycyjny naszej Parafii.
 6. Wszystkich chętnych do czynnego udziału w Liturgii Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego (czytanie i śpiew) zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 na salce parafialnej.
 7.  Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 12 kwietnia. Rozpocznie się w kościele św. Jadwigi w Ostrzeszowie Mszą św. o godz. 19.00. Trasa liczy 41 km. Informacje o trasie i zgłoszenia na stronie internetowej.  www.edk.org.pl/trasa-edk/2124
 8. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 odbędzie się I Spowiedź Św. dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w środę po Mszy św. i Nowennie.
 9. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm w sobotę i niedzielę na każdej Mszy Św. Uroczysta Procesja z palmami odbędzie się przed Mszą św. o godz. 11.00. Gromadzimy się o godz. 10.40 przy parafialnych garażach. Najpierw odbędzie się konkurs z nagrodami na największą palmę. Jeszcze raz zapraszamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież.
 10. Droga Krzyżowa ulicami Sycowa połączona z Misterium Męki Pańskiej rozpocznie się w Niedzielę Palmową w naszym kościele o godz. 19.00 a zakończy w kościele św. Ap. Piotra i Pawła. Zachęcamy do licznego udziału. Z racji Drogi Krzyżowej ostatnia Msza św. będzie o godz. 21.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00
 11. W Niedzielę Palmową i w Wielkanoc nie będzie wymienianek rocznych.
 12.  Dzień Spowiedzi Wielkanocnej w naszej parafii będzie w Wielki Poniedziałek w godz.:7.30-8.30, 16.30-17.30 18.00-19.00 19.30-20.00.
 13. Odwiedziny chorych przed Świętami odbędą się w Wielki Wtorek od godz. 9.00. Chorych, którzy nie są odwiedzani co miesiąc prosimy zgłosić w zakrystii.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedzielę oraz Opiekun z intencjami mszalnymi na kolejne 2 tygodnie.
 15. W piątek odbył się pogrzeb śp. Adama Kiełbika. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

Strajki nauczycieli szkół i przedszkoli w Sycowie

Wcześniejszy artykuł

Zwycięstwo Pogoni Syców w pierwszym domowym meczu rundy wiosennej

Kolejny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Aktualności