0

Julia urodziła się 2 października 2015 r., w święto Aniołów Stróżów. Nasz mały aniołek mimo że po urodzeniu dostał 10 pkt w skali Apgar, od urodzenia boryka się z obniżonym napięciem mięśniowym. Z kolejnymi miesiącami jej życia zauważyliśmy, że rozwój Julii nie przebiega prawidłowo i znacznie odbiega od jej rówieśników. Szacowany rozwój Julii na dzień dzisiejszy to rok i 1 msc. Rozpoznanie: Autyzm w tym zespół Aspergera i niepełnosprawność w stopniu znacznym. Juleczka jest bardzo  niestabilna emocjonalnie, reaguje długim płaczem, który bardzo ciężko zahamować. Od tego momentu, pomimo swojego młodego wieku, boryka się z dużymi problemami. Deficyty w budowaniu wspólnego pola uwagi uniemożliwiają rozumienie poleceń słownych, co powoduje duże trudności w procesie komunikacji. Nieprawidłowa postawa ciała, nieumiejętność utrzymania równowagi bez pomocy rąk, obniżone napięcie mięśniowe poszczególnych części aparatu artykulacyjnego. Niepoprawna koordynacja wzrokowo-ruchowa powodująca całkowite uzależnienie córeczki od osób trzecich.

W świetle powyższego konieczna jest stała, regularna, interdyscyplinarna terapia: neurologopedyczna, psychologiczno-pedagogiczna, terapia integracji sensorycznej i rehabilitacja ruchowa, które ułatwią Juleczce codzienne funkcjonowanie. Julia potrzebuje specjalistycznych badań genetycznych, które pomogą dokładniej zdiagnozować chorobę. Łączy się to jednak z dużymi kosztami. Dodatkowe kosztowne leczenie ułatwi Juli samodzielne funkcjonowanie w przyszłości.

Nam jako rodzicom zależy najbardziej na tym i będziemy walczyć z całych sił o jedno – dobre funkcjonowanie naszego Aniołka w dorosłości. Kochana dziewczynka z dużymi problemami emocjonalnymi, które dusi w sobie. Nie potrafi nam powiedzieć co się z jej organizmem dzieje, dlatego wszystkim ludziom dobrej woli bardzo dziękujemy w imieniu Juli za chęć pomoc w leczeniu. Niezmiernie będziemy wdzięczni za każda złotówkę.

Pozdrawiamy

Rodzice Juleczki

 

JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ?

nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

• numery rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001 W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – Rutkowska, 10367 – (ten dopisek jest bardzo ważny).

JAK PRZEKAZAĆ 1%?

• Wpisać numer KRS: 0000270809

• Obliczyć kwotę 1% W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) należy:

• Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację – Rutkowska, 10367

post image

Plan Kolędy w Sycowie

Wcześniejszy artykuł

27 Finał WOŚP już za nami… MAMY REKORD W SYCOWIE!

Kolejny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Pomoc