0

W czwartkowy wieczór 14 marca w Centrum Kultury w Sycowie odbył się charytatywny koncert “Polska Wersja – Syców charytatywnie dla Hani Próby”. Na scenie oprócz raperów z grupy Polska Wersja pojawili się tacy wykonawcy jak Grafu, Piast, Mosek Beatbox oraz Stodo Records.

Zakup biletów przez licznie przybyłych gości nie był tylko wejściówką na wieczorne show, ale i bezpośrednim wyrazem cennego wsparcia dla zaledwie rocznej Hani Próby. Symboliczną kwotę za bilet wrzucano do puszek “Dar Serca”, a całość zebranej sumy została przekazana na leczenie zmagającej się z chorobą nowotworową dziewczynki. W noc koncertu, nieopodal punktu sprzedaży biletów w sycowskim CK, otwarto również stanowisko z płytami CD, gdzie goście mogli wybierać spośród szerokiego asortymentu czołowych wykonawców polskiej sceny – w ofercie znalazło się ponad 100 płyt, każda w symbolicznej cenie 10 zł.
Imprezę poprowadził organizator wydarzenia Dariusz “Er” Gotkiewicz, a inne wspierające zbiórkę inicjatywy można było śledzić na bieżąco dzięki publicznej stronie wydarzenia na portalu Facebook.

Koncert był także doskonałą okazją do przeprowadzenia wielu licytacji, m. in. bonów podarunkowych przekazanych przez Warsztat Piękna, zaproszenia do salonu manicure JadziaNails czy licznych płyt z autografami raperów takich jak Quebonafide, Sarius, Paluch Oficjalnie, Mr. KęKę, Kartky oraz Ten Typ Mes. Lista pozostałych licytowanych przedmiotów znalazła się na aukcji internetowej wystawionej za pośrednictwem Charytatywni Allegro, o czym więcej w dalszej części artykułu.

Za rekordową kwotę, bo aż 1000 zł, udało się wylicytować ofiarowany przez Patrycję Piorun voucher na sesję zdjęciową.
Dwa bilety na mecz Śląska Wrocław na strefę VIP osiągnęły dla licytujących wartość ponad 500 zł, podobnie piłka do siatkówki z podpisami Skry Bełchatów w tym reprezentantów Polski.
Część licytacji internetowych, m.in. piłka z autografem od zawodników klubu WKS Śląsk Wrocław oraz koszulka z podpisami zawodników klubu, koszulka Wisły Płock z podpisami, czy koszulka z autografem Kamila Stocha, wciąż trwają.

Informacje o trwających aukcjach możecie znaleźć online od adresem: https://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=7426518

Na pochwałę zasługuje bez wątpienia nakład pracy wszystkich osób, które ofiarowały swoje starania na rzecz przeprowadzonej akcji oraz całkowita transparentność inicjatywy.
28 lutego organizator imprezy poinformował za pośrednictwem Facebooka: Mamy ekipę 14 cudownych wolontariuszy, każdy z nich będzie miał przy sobie taką puszkę oraz identyfikator fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. To ważna informacja, ponieważ inne formy zbierania funduszy nie są powiązane z naszą akcją.

Całkowita uzbierana i przekazana Fundacji kwota wyniosła 15138,88 zł.
Redakcja przyłącza się do życzeń najlepszego zdrowia dla małej Hani oraz do pełnych wdzięczności podziękowań dla wszystkich, którzy udzielili wsparcia dla tej wspaniałej akcji. Jednocześnie pragniemy skorzystać z możliwości przekazania podziękowań od organizatora – na wyróżnienie w tychże zasługują zwłaszcza pomoc udzielona przez panią Katarzynę Drabczyńską z Centrum Kultury w Międzyborzu i pana Jarosława Głowackiego burmistrza Międzyborza, Sycowskie Centrum Kultury za udostępnienie sali, przybyły w całości skład Stodo Records oraz pozostali wykonawcy sceny, i wreszcie – nieoceniona żona Patrycja, która doradzała w kwestiach organizacyjnych oraz w przeprowadzeniu licytacji 🙂

Załączamy również link do zbiórki na rzecz Hani Próby na portalu naratunek.org

 

„Był taki czas…” – spotkanie z Aleksandrą Hołubecką-Zielnica

Wcześniejszy artykuł

Ogłoszenia duszpasterskie z sycowskich parafii. II Niedziela Wielkiego Postu

Kolejny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Aktualności