0

W poniedziałek 18 marca, w sycowskim Centrum Kultury odbyło się zebranie mieszkańców samorządu osiedla nr 2 w Sycowie. Początkowo miało ono się odbyć w salce na najwyższym piętrze budynku CK, ale ze względu na dużą liczbę zainteresowanych, obrady przeniesiono na salę widowiskową.

Zebranie prowadził Sekretarz Miasta i Gminy Syców – Michał Pawlaczyk. W zebraniu poza mieszkańcami udział wzięli: Burmistrz MiG Syców Dariusz Maniak oraz Radni Miejscy Mariusz Kramarz, Marzena Guder, Jacek Prus oraz Krzysztof Lentka.

Głos zabrał dotychczasowy Przewodniczący Zarządu Osiedla – Mateusz Hanyż. Opowiedział on o działaniach dotychczasowego Zarządu. Podkreślał, że wiele z nich wychodziło poza obręb naszego osiedla, m.in. zawody sportowe dla dzieci i młodzieży, kiermasze. Co roku na koniec wakacji organizowany był piknik, na osiedlu Matejki, z dmuchanym zamkiem, grillem i giełdą zabawek, gdzie dzieci mogły się nimi wymieniać, kupować i sprzedawać. Przypomniał, że głównym zadaniem Zarządu Osiedla jest integracja lokalnej społeczności. Następnie przyjął gratulacje od Burmistrza Dariusza Maniaka za prace na rzecz mieszkańców w kadencji 2014-2018.

W zebraniu uczestniczyło zgodnie z lista obecności 53 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Z uczestników zebrania wybrano komisję skrutacyjną w skład której weszli

 1. Łukasz Kociński – Przewodniczący Komisji
 2. Mateusz Hanyż
 3. Marzena Guder
 4. Łukasz Burzyński

Na Przewodniczącego zgłosiło się dwóch kandydatów Mateusz Baraniecki i Wiesław Frąszczak. Głosowały 53 osoby, wszystkie głosy były ważne i wyniki wyglądały następująco:

 1. Mateusz Baraniecki   głosów 45
 2. Wiesław Frąszczak   głosów 8

Następnie zgłaszano kandydatów do Zarządu Osiedla. Zgłoszono 6 osób, wszystkie dostały się do Zarządu, a wyniki wyglądały następująco:

 1. Wiesław Frąszczak głosów 44
 2. Paulina Bednarska głosów 48
 3. Krystian Sinecki głosów 43
 4. Barbara Trzeciak głosów 45
 5. Krzysztof Lentka głosów 44
 6. Szymon Ulok głosów 38

Ostatnim punktem spotkania były wolne wnioski. Gdzie poruszono tematy starej już kanalizacji na osiedlu przy ul. Rzemieślniczej (dawna ul. H.Sawickiej), kotłowni na ul. Matejkibardzo mocno poruszany był temat smogu, walki z nim, wsparcia i dotacji na wymianę piecy, który poruszył Wiesław Frąszczak. Pan Burmistrz wyjaśnił, że gmina dokłada wszelkich starań, aby pomóc mieszkańcom w tej wymianie. Obecnie środki te kończą się, ale burmistrz wystąpi do rady z wnioskiem o ich zwiększenie.

Na koniec zabrali głos Łukasz Kociński, który przypomniał, że roczne środki którymi dysponuje Zarząd Osiedla to ok. 1200 zł, a Mateusz Hanyż podziękował za współpracę Zarządowi w które skład wchodzili:

Aleksandra Młynarska, Tomasz Ochab, Łukasz Burzyński, Łukasz Kociński i Sebastian Kurzeja.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie z sycowskich parafii. II Niedziela Wielkiego Postu

Wcześniejszy artykuł

Pożar w centrum Sycowa. Były starosta w szpitalu

Kolejny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Aktualności