0

Na oficjalnym serwisie MiG Syców możemy przeczytać: “W dniu 3 kwietnia 2019 r. odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Syców Dariusza Maniaka z dyrektorami wszystkich publicznych szkół i przedszkoli, których gmina jest organem prowadzącym w sprawie ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Uczestnicy spotkania wnikliwie przeanalizowali potencjalne scenariusze dalszego działania. Ustalono także, że konkretne decyzje zależą od efektu rozmów związków zawodowych z rządem oraz – w przypadku ich fiaska – od ogłoszenia przez związki zawodowe gotowości do strajku”.

Strajki w całej Polsce mają się rozpocząć w dniu 8 kwietnia 2019 r., tj. najbliższy poniedziałek. Wielu rodziców z tego powodu planuje urlopy żeby zająć się dziećmi w domu. Władze miasta oraz dyrektorzy podstawówek uspokajają, że szkoły podstawowe zorganizują zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki.

Tyle szczęścia nie mają rodzice którzy mają dzieci w przedszkolach publicznych które również przystąpiły do strajku i na dzień dzisiejszy Dyrektorzy deklarują, że będą one zamknięte.

Na stronie miasta są również zapewnienia, że egzamin gimnazjalny na ten moment nie jest zagrożony.

Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk idzie dalej w zmniejszaniu negatywnych skutków strajku i mówi, że “W związku z obawami, że ze względu na strajk obniżone zostaną pensje protestujących nauczycieli uspokajam: wszystkie środki przewidziane na wynagrodzenia zostaną wypłacone w całości. Bez względu na to ile potrwa protest. Dopytywany przez Was w kwestii wynagrodzeń wyjaśniam, ze pula środków na wynagrodzenia pozostająca w gestii dyrektorów szkół nie zostanie zmniejszona – to oznacza w istocie moja decyzja. A w przyszłym tygodniu kontynuujemy rozpoczęte już dawno rozmowy ze związkami dot. podniesienia kwot dodatków“.

 

Sycowianki realizują projekt w ramach XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Wcześniejszy artykuł

Ogłoszenia duszpasterskie z sycowskich parafii. V Niedziela Wielkiego Postu

Kolejny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Aktualności