0

Dnia 20 lutego odbyło sie zebranie sprawozdawcze OSP Syców. Obecny zarząd przedstawił przebieg 2018 roku.

Na zebranie przybyli zaproszeni goście w postaci zastępcy burmistrza Sycowa Artura Drzyzgi i Komendanta Gminnego OSP Jana Osieckieg. W ubiegłym roku do naszego OSP zakupiono sprzęt, do którego można zaliczyć m.in.: zestaw R1 do ratownictwa medycznego, pompę szlamową, umundurowanie dla strażaków, piłę do cięcia drewna, piłę do cięcia betonu i stali.
Na zebraniu z funkcji prezesa OSP Syców zrezygnował druh Damian Kulawik, a nową prezes została wybrana Joannę Wysocka. Z funkcji przewodniczącego zrezygnował również druh Marcin Pilarek, na jego miejsce wybrano druha Mateusza Maszynę.

W planach na rok 2019 jest ocieplenie dachów garaży należących do OSP oraz wyasfaltowanie placu przed nimi. Ochotnicza Straż Pożarna w Sycowie chce również wymienić samochód bojowy, który ma już ponad 40 lat. Wozem który aktualnie posiada jednostka OSP Syców strażacy boją się wyjeżdżać do akcji, ponieważ jest w złym stanie technicznym i nadaje się do wymiany. Zastępca burmistrza pochwalił strażaków i podziękował wszystkim druhom za zaangażowanie w życie miasta, obiecał również dalszą, równie dobrą współpracę. Komendant Gminny OSP także zachwalał jednostkę i złożył podziękowania dla wszystkich druhów.

 

Znamy Gwiazdy Dni Sycowa 2019!

Wcześniejszy artykuł

Ogłoszenia duszpasterskie z sycowskich parafii. VIII Niedziela Zwykła

Kolejny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Aktualności