0

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Sycowa 2019, które odbędą się 18-19 maja na stadionie miejskim. Zobaczmy jakie atrakcje przygotowało Centrum Kultury oraz poznajmy sylwetki Gwiazd uświetniających tegoroczne święto miasta!

Dni Sycowa to bez wątpienia jedno z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych imprez kulturalnych dla mieszkańców całej gminy.
Śmiało można powiedzieć, że to będzie prawdziwa seria atrakcyjnych imprez, nie tylko dla miejscowych ale również dla krajowych turystów – informuje Centrum Kultury.
Co więc przygotowali dla nas organizatorzy?

Gwiazdy Dni Sycowa 2019

Gwiazdami uświetniającymi obchody tegorocznych dni miasta będą Małgorzata Ostrowska oraz Natalia Szroeder. Oprócz występu wokalistek będziemy mieli okazję zobaczyć koncerty zespołu K do N, Graphite oraz Daj To Głośniej. Dni Sycowa to także okazja zaprezentowania się przez lokalnych twórców.
Nie zabraknie występów artystycznych przygotowanych przez placówki oświatowe MiG Syców, Warsztat Terapii Zajęciowej, sekcje wokalne i taneczne Domu Kultury w Sycowie – zapewniają organizatorzy.

Dni Sycowa 2019

źródło: instagram.com/natalia_szroeder

 

źródło: instagram.com/ostrowska.official

Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła jako nastolatka współpracując z big-bandem Koliber.
Po nieudanej próbie dostania się na wydział biologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu artystka podjęła naukę w Studio Sztuki Estradowej przy Estradzie Poznańskiej gdzie poznaje Wandę Kwietniewską, Grzegorza Stróżniaka i Andrzeja Sobolewskego tworząc grupę wokalną Vist.
W roku 1981 została wokalistką zespołu Lombard, który był kontynuacją założonej wcześniej grupy. Zespół zadebiutował na antenie radiowej (Lato z Radiem) i telewizyjnej (Magazyn Pana Manna) utworem “Bez zysków, bez strat“, a powodzenie utworu pozwoliło już w październiku 1981 roku wyruszyć na pierwszą, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem publiczności trasę koncertową. W tym okresie Małgorzata Ostrowska zagrała ponad 1100 koncertów i nagrała 10 płyt. Album “Śmierć dyskotece” uzyskał status złotej płyty i sprzedał się w nakładzie przekraczającym 400.000 egzemplarzy, co wedle obecnej klasyfikacji stanowi poczwórnie platynową płytę.
Po zawieszeniu działalności zespołu wokalistka w 1999 roku ostatecznie pożegnała się z Lombardem i w marcu wydała pierwszą solowa płytę – “Alchemia“. Pochodzący z tego krążka singiel “Lawa” w pierwszych tygodniach po premierze był najczęściej graną piosenką w Polsce.
Małgorzata Ostrowska jest laureatką Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, gdzie w 1975 roku zdobyła Złoty Samowar za interpretację piosenki „Słowiki”. W roku 1999 otrzymała Bursztynowego Słowika za całokształt działalności artystycznej.

 

Natalia Szroeder

Natalia Szroeder to jedna z najbardziej obiecujących i najpopularniejszych wokalistek w Polsce.
Ze sceną oswajała się już od czwartego roku życia – wtedy właśnie wystąpiła w programie „Od przedszkola do Opola”. Za początek jej obiecującej kariery można uznać zwycięstwo w „Szansie na Sukces”, gdzie wykonała utwór Maryli RodowiczCicha woda”. Niedługo później Natalia wydała debiutancki singiel “Jane“, który przez wiele tygodni utrzymywał się na liście przebojów stacji Viva Polska.
Artystka największą popularność zyskała rozpoczynając współpracę z Liberem. Ich utwór „Wszystkiego na raz” otworzył wokalistce drzwi do prawdziwej kariery, ale przede wszystkim do najważniejszych festiwali muzycznych w kraju. Piosenka z miejsca podbiła listy przebojów i przez kilka tygodni z rzędu utrzymywała się wśród najczęściej granych utworów w Polsce.
W 2016 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany “NATinterpretacje”. Płytę promowały single “Lustra“, “Domek z kart”, “Powietrze” oraz “Zamienię Cię”. Krążek zadebiutował na 15. miejscu polskiej listy przebojów OLiS oraz osiągnął status złotej płyty.
Natalia Szroeder pracuje obecnie nad swoim drugim albumem. Do dnia dzisiejszego ukazały się dwa single promujące nadchodzącą płytę – “Parasole” oraz “Nie oglądam się“.
Piosenkarka prywatnie związana jest z raperem Quebonafide.

Drużyna KOCINA I PRZYJACIELE triumfatorem turnieju OPAK TEAM SYCÓWKA CUP 

Wcześniejszy artykuł

Zebranie sprawozdawcze OSP Syców. Zmiana prezesa

Kolejny artykuł

Mogą Cię zainteresować

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kategorii Aktualności